V sobotu se po zimní přestávce na Vltavu vrátí přívozy

23. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

prev

V sobotu se po zimní přestávce na Vltavu vrátí přívozy, které jsou součástí pražské MHD. V tiskových zprávách o tom informovali jejich provozovatelé. Malé čluny spojují Modřany s Lahovičkami, Troju s Podbabou, Smíchov s Podskalím a Holešovice s Karlínem.

Přívoz mezi Holešicemi a Karlínem je podle místostarosty Prahy 7 Ondřeje Mirovského (SZ) aktuálně nejrychlejším spojením mezi oběma čtvrtěmi. „Měření v praxi ukázala, že přes Hlávkův most se od přístaviště k přístavišti nedostanete rychleji než za 20 až 25 minut, kdežto lodí je to maximálně pět minut,“ uvedl.

Loni služeb přívozu zvaného HolKa podle čtvrtí, které propojuje, využilo 65.000 lidí. Vyplouvat bude každý den až do 29. října. V pracovní dny v 07:00, o víkendu v 08:00 hodin a poté každých 15 až 30 minut. Končit bude ve 20:00, od poloviny května ve 21:00.

V sobotu vyplují také lodě Břehouš, Břehule a Ledňáček provozované firmou Pražské Benátky. Leďnáček spojuje Lahovičky s Modřany, Břehouš a Břehule vyplouvají mezi náplavkou u Výtoně, cípem Císařského ostrova a náplavkou na Smíchově. Celoročně plují přívozy na trasách Sedlec – Zámky a Podbabou a Podhořím.

V Praze je celkem sedm přívozů. Všechny patří do systému pražské integrované dopravy. Na lodích platí i časové kupony. Cestující při cestě zaplatí stejně jako v městské hromadné dopravě. Podrobnosti jsou na speciálním webu.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto: wikimedia commons, User:ŠJůVlastní dílo

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony