V sobotu proběhne v Povodí Ohře Den otevřených dveří

10. září 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Přehrady a vodní díla

přehrada Přísečnice

Povodí Ohře zve veřejnost na Den otevřených dveří na vodních dílech Skalka, Přísečnice a na jezu Doksany, který se uskuteční v sobotu, 14. září 2013, od 9.00 do 16.00 hodin. Připomněl to dnes mluvčí Povodí Jan Svejkovský.

Den otevřených dveří je organizován společně s akciovými společnostmi Severočeská vodárenská společnost a Severočeské vodovody a kanalizace, které zpřístupní úpravnu vody Hradiště. Během prohlídky vodních děl se chodí i v teplotě okolo + 6 °C. Je proto vhodné uzpůsobit tomu jak obutí, tak i ošacení. Zdravotní handicap je možné řešit individuálně.

Na prohlídku není třeba se registrovat. Vstup je zdarma. S prohlídkou se dostane na každého, ještě nikdy se nestal opak. Jen je třeba přijít včas. Na prohlídku se bude chodit dle příchozích – až se utvoří skupinka, vyrazí se na prohlídku. Bude zajištěno několik průvodců. Skupinku mohou tvořit samostatně pouze osoby starší 18 let, osoby mladší pouze v doprovodu osoby starší 18 let – na 10 dětí min. 1 dospělý. Novorozence a batolata je nutné vzít buď na ruku nebo do sedačky na záda či hruď, je ale nezbytně nutné jejich perfektní zajištění.

V rámci dne otevřených dveří na vodním díle Přísečnice (na ilustračním foto) se uskuteční ukázka činnosti vodohospodářského dispečinku, měřicích zařízení, přístrojů, programů a vybavení. Dále na jezu Doksany proběhne ukázka činnosti vodohospodářských laboratoří včetně mobilního pracoviště.

Přehled a další detailní informace je možné otevřít na internetové adrese http://www.poh.cz

Naše voda, foto Povodí Ohře

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace