V sobotu a neděli proběhne další kolo podzimních výlovů rybníků

16. října 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

líheň Vračovice - rybářství Litomyšl

Nejméně na dvanácti lokalitách proběhnou tuto sobotu 19. října další podzimní výlovy rybníků. Nejnověji ohlásilo výlov rybníku Krouna velká v okrese Chrudim Rybářství Litomyšl.

Zástupce Rybářství Litomyšl Jindřich Groulík avizuje také tradiční prodej živých ryb z uvedeného rybníku na jeho hrázi v době od 9.00 do 11.00 hodin.

Prodej živých ryb přímo na hrázi je přitom obvyklý téměř při všech výlovech rybníků. Přehled jednotlivých lokalit a termínů přináší i portál Naše voda, podle našich informací jde o nejucelenější přehled výlovů v ČR. Právě z něj vyplývá, že v sobotu se uskuteční včetně výlovu rybníka Krouna velká ještě dalších 11 výlovů, následující den, v neděli 20. října, pak další tři, respektive čtyři, neboť výlov rybníka Hradecký v Tovačově probíhá po oba víkendové dny.

Naše voda, ilustrační foto: Rybářství Litomyšl – moderní líheň ryb v obci Vračovice-Orlov, která byla uvedena do provozu v loňském roce

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka