V sobotu 18. dubna proběhne akce „Ukliďme Česko“

Aktualizováno 13. dubna 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

voda odpadky - IMG_1105_U2

Již nastávající sobotu – 18. dubna – proběhne druhý ročník úklidové akce „Ukliďme Česko“. Jak uvádí ekologický server enviweb, uklízet se bude na minimálně 750 místech po všech koutech České republiky.

„Pro letošní ročník figuruje mezi zaregistrovanými organizátory úklidů i 140 škol, 275 obecních úřadů, nebo 25 firem. V oblasti zapojení firem máme do budoucna ještě co dohánět, ale velmi si vážíme příkladu, který svou účastí na akci dávají zaměstnanci firem jako E.ON či ŠKODA AUTO,“ konstatoval Radek Janoušek, jeden z organizátorů akce.
V mnoha případech si organizátoři úklidových akcí pro dobrovolníky připravili i další program. Tak například v Čejkovicích se úklid pořádaný v rámci Dne Země propojí s kuličkiádou, land artem a divadlem, velemínský úklid zase zpestří doprovodný program, v němž své umění ukáží třeba sokolníci. Pro účastníky brněnských úklidů je nachystána večerní afterparty v klubu Bastila, kde zahraje DJ Foltýn. „V letošním roce také evidujeme velký počet cyklo-úklidů, kdy účastníci zvelebí okolí cyklostezek a ještě si při tom zasportují,“ podotkl další z organizátorů akce Miroslav Kubásek. A nejen ze sedel kol, uklízet se bude i z lodí, například v Karlových Varech, kde si chystá úklid řeky Ohře a jejích břehů. Je třeba zmínit, že tyto aktivity jsou plně v režii dobrovolných organizátorů místních úklidů, kteří mají zásadní podíl na uskutečnění celé akce.

Mapu připravovaných úklidů naleznete na www.UklidmeCesko.cz

Zdroj: enviweb, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství