V sobotu 10. září pořádá Povodí Ohře Den otevřených dveří

22. srpna 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Přehrada Fláje - IMGP2059

I letos umožní státní podnik Povodí Ohře v rámci Dne otevřených dveří veřejnosti prohlídky jinak nepřístupných prostor vodních děl ve své správě. Informoval o tom dnes mluvčí Povodí Ohře Jan Svejkovský.

V letošním roce tento okamžik nastane v sobotu, 10. září 2016. Zpřístupněna budou vodní díla Skalka, Stanovice, Přísečnice, Kamenička, Fláje (výjimečně jen exteriéry) a Chřibská. Povodí Ohře bude prezentovat činnost vodohospodářského dispečinku na vodním díle Přísečnice a vodohospodářských laboratoří na vodním díle Chřibská. Kromě VD Fláje budou vodní díla zpřístupněna i ve vnitřních prostorách a součástí prohlídek bude také odborný výklad, ve kterém se návštěvníci dozvědí řadu informací o vodním díle samotném i o dalších aktivitách Povodí Ohře.

Na VD Fláje nicméně podle mluvčího nebude možné z provozních důvodů umožnit veřejnosti vstup do útrob hráze. Otevřeno bude od 9 do 16 hodin. Detaily o místě konání naleznete v aktivní mapě připravené v odkazu: http://www.poh.cz/aktuality/files/den_otevrenych_dveri_2016.pdf. Tam neleznete také desatero zásad, které jsou návštěvníci vodních děl povinni dodržovat.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (přehrada Fláje)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině