Snižte cenu vody na Táborsku, je vysoká kvůli milionům z Unie

Aktualizováno 25. srpna 2015 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách , Podnikání s vodou a zákony

kohoutek-umyvadlo-voda6-328x245

Téměř tři tisíce lidí podepsalo v Táboře petici za snížení ceny vody. Jak totiž upozorňuje jihiočeská mutace deníku Mladá fronta DNES, město patří v posledních letech mezi ta, kde je vodné a stočné vůbec nejdražší. Za kubík tu lidé platí přes 106 korun.

Ročně tak čtyřčlenná rodina zaplatí o několik tisíc více než v jiných městech. „V petici obyvatelé požadují snížení ceny vodného a stočného na 77 korun za kubík, neboť se domnívají, že není žádný oprávněný důvod k tomu, aby na území města byla vyšší,“ uvedl tajemník radnice Lubomír Šrámek. „Zároveň občané požadují provedení změny tak, aby se promítla do vyúčtování za rok 2015. Pod petici se podepsalo 2 896 obyvatel,“ dodal včera tajemník. Rada města zatím oficiální odpověď nedala. Na svém posledním zasedání pouze konstatovala, že splňuje faktické náležitosti a že ji radní přijali. Podle starosty Jiřího Fišera je ovšem jasné, že město nebude moci žádosti vyhovět.

„Jediná možnost je, že by město doplácelo přes padesát milionů korun. To je částka, která by pokryla požadavek na zlevnění, protože ročně prodáme dva miliony kubíků. A na to prostě nemáme. Je to utopie,“ konstatoval starosta Fišer, který je zároveň jedním z jednatelů městské společnosti Vodárenská společnost Táborsko (VST). Ta je vlastníkem vodárenské infrastruktury v Táboře, Sezimově Ústí a Plané nad Lužnicí.

Cenu vodného a stočného pro celou aglomeraci ovlivňuje rozsáhlý projekt rekonstrukce vodárenské sítě za 1,3 miliardy korun.

Zdroj: regionální mutace Mladá fronta DNES – jižní Čechy, foto archiv Naše voda

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace