SmVaK: Nelegální odběr vody z hydrantu se nevyplácí

28. června 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

bazén - IMG_6272

Během horkých letních dnů musí řešit společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK) také s negativní jevy týkající se snahy o neoprávněné zásahy do vodohospodářských zařízení, jejichž cílem je napustit zahradní bazény. Konstatoval to mluvčí SmVaK Marek Síbrt.Například v neděli 18. června byl v Dětmarovicích zaznamenán případ, kdy se jeden z obyvatel rodinného domu pokoušel napustit venkovní bazén tím, že neoprávněně zasáhl do zařízení vodárenské společnosti – místního hydrantu. Způsobil tak pokles tlaku v síti, který začali řešit sousedé, jimž přestala téct voda, a rozhodli se pátrat po příčině. Když zjistili, že SmVaK Ostrava žádnou poruchu nebo havárii v místě neřeší, začali situaci monitorovat přímo ve svém okolí.

Skutečná příčina byla odhalena díky hadici, která vedla od neoprávněně otevřeného hydrantu do zahradního bazénu. V důsledku tohoto nelegálního chování podala společnost SmVaK Ostrava trestní oznámení na Policii ČR za neoprávněný zásah do svého zařízení a za neoprávněný odběr vody.

Společnost SmVaK přitom v minulém měsíci těm, kteří mají v úmyslu napouštět bazén z veřejného vodovodu, vysvětlila, jakým způsobem postupovat. Stejně tak nabízí vodárenská společnost elegantnější a rychlejší řešení napouštění bazénů z autocisterny. Stačí se jen obrátit na bezplatnou zákaznickou linku na čísle 800 292 400.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace