Slaný prodloužil tendr na úpravu čistírny

9. března 2017 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Vodovody a kanalizace

slany

Město Slaný na Kladensku kvůli námitce jednoho z uchazečů o zakázku prodloužilo tendr na modernizaci čistírny za zhruba 100 milionů korun. Získání dotace od Státního fondu životního prostředí (SFŽP), která pokryje asi dvě třetiny nákladů, to neohrozí, ale práce začnou oproti předpokladům později. Novináře o tom  informovala mluvčí slánské radnice Lucie Krčková.

„Dva dny před ukončením výběrového řízení obdrželo město Slaný, jakožto zadavatel veřejné zakázky, námitku jednoho z uchazečů a tato námitka byla posouzena zadavatelem, administrátorem výběrového řízení a právním poradcem,“ uvedla Krčková. Pokud by město námitce nevyhovělo, pravděpodobně by se případ dostal k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), což by mohlo začátek prací pozdržet minimálně o měsíce. Proto právník doporučil prodloužení lhůty na dvojnásobek té původní.

Tendr skončí 13. dubna. V případě, že nenastanou další komplikace a nikdo se proti jeho výsledku neodvolá, začnou práce nejdříve v květnu a potrvají 16 měsíců. Město připravuje zakázku už několik let a kvůli komplikacím, mimo jiné s dotačními podmínkami, začátek prací už několikrát posunulo.
Provoz čistírny, jejíž kapacita stoupne na 16.000 obyvatel, bude po modernizaci levnější a efektivnější. Ve městě nyní žije asi 17.000 obyvatel, ale na kanalizaci je připojeno zhruba 11.000 lidí, rezerva čistírny tak bude dostatečná i v případě dalšího rozvoje.
Zdroj: ČTK, foto: wikimedia commons, CeStVlastní dílo
Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace