Slaný má projekt pro modernizaci čistírny

2. listopadu 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

kohoutek-mosazny-img_0019

Slaný má projekt pro modernizaci čistírny, práce začnou příští rok. O vypsání tendru v hodnotě okolo 100 milionů korun budou ještě do konce roku rozhodovat slánští zastupitelé. ČTK to dnes řekl starosta Slaného Martin Hrabánek.

Přibližně dvě třetiny nákladů má pokrýt dotace. „V ideálním případě bychom v dubnu chtěli zahájit rekonstrukci,“ uvedl Hrabánek. Projekt město v pondělí odevzdalo k posouzení zástupcům Státního fondu životního prostředí (SFŽP). Ti zkontrolují, zda splňuje dotační podmínky a zda jsou podmínky tendru nastavené podle povinných norem. V rámci příprav projektu bylo třeba v plánech posunout několik částí čistírny kvůli bezpečnosti například v případě přívalových dešťů. Dalším důvodem modernizace je podle starosty ekonomika provozu, město po úpravách podle něj ušetří provozní náklady a uspoří energie.

Kapacita čistírny stoupne na 16.000 ekvivalentních obyvatel, Slaný má 15.000 obyvatel, ale připojeno je 11.000 ekvivalentních obyvatel, čistírna tedy bude mít velkou provozní rezervu.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto archiv Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace