Skladby Smetany a Dvořáka zahájily v Č.Budějovicích Múzy na vodě

1. července 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace

muz

Smetanova Vltava a Dvořákova Novosvětská v podání orchestru opery Jihočeského divadla dnes zahájily festival Múzy na vodě. Za šest večerů se v Českých Budějovicích pod širým nebem představí mnoho interpretů. Vrcholem by podle pořadatelů mělo být nedělní vystoupení Dana Bárty a středeční koncert irského klavíristy Petera Wilsona. Múzy na vodě jsou specifické tím, že pódium je umístěno na Malši a lidé sledují interprety z břehů nebo z půjčených loděk.

„Žánr na múzách se prakticky nemění. Zůstává ve stejné podobě, to znamená, že se do takového prostředí nehodí například rockoví interpreti,“ řekla dnes ČTK vedoucí odboru kultury a cestovního ruchu českobudějovického magistrátu Iva Sedláková. Návštěvníci se tak mohou těšit například na soul, swing nebo vážnou hudbu.

Koncerty začínají vždy v 21:30. Sedláková uvedla, že tento čas je dán tím, že už venku panuje tma. Pořadatelé ji potřebují k tomu, aby vynikly různé efekty doprovázející vystoupení. „Návštěvnost při večerech se pohybuje kolem 3000 lidí. I když ne všichni vidí na interpreta, posadí se třeba na deku do blízkého parku a jen hudbu poslouchají,“ řekla Sedláková.

Loni na Múzách na vodě vystoupil například Miroslav Žbirka. Podle Sedlákové byl z akce nadšený. „Říkal, že neví, že něco takového vůbec existuje a moc se mu tento projekt líbil,“ řekla.

Pořadatelé v případě nepříznivého počasí koncerty přesunou do blízkého kulturního domu Slavie.

Zdroj: ČTK

Související rubriky: Čistota vody a rekreace