Sjízdnost řek Kamenice a Jizery je letos kvůli opravám omezena

Aktualizováno 14. března 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Navarovská soutěska - kamenice_68

Od února 2015 běží práce na kompletní rekonstrukci mostu přes řeku Kamenici v Návarově, v březnu pak byla zahájena kompletní rekonstrukce mostu přes řeku Jizeru v Železném Brodě. Informoval o tom vodácký server raft.cz.

Po dobu stavby není možno využívat úsek řeky v okolí mostu a pod mostem v Návarově pro vodácké aktivity. Koryto toku je upraveno pro potřeby výstavby nového mostu a je zcela nesjízdné. I v případě navýšení hladiny zůstanou nainstalovány podpůrné konstrukce a zařízení, skryté pod hladinou, které mohou ohrozit životy a zdraví osob. Výrazné je i nebezpečí možného pádu předmětů z výšky. Ukončení stavby je předpokládáno do 30. srpna 2015.

Také v Železném Brodě e bude okolo pilířů a opěr mostu množství konstrukcí částečně skrytých pod hladinou toku a značně ohrožujících život a zdraví v případě kolize. Přímé okolí obou staveb včetně toku je součástí staveniště s přísným zákazem vstupu a pohybu cizích osob. Ukončení rekonstrukce mostu přes Jizeru je předpokládáno na konec října 2015.

Zdroj: www.raft.cz, ilustrační foto raft.cz – Navarovská soutěska

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla