Situaci kolem těžby břidlicových plynů bude řešit osobně ministr Chalupa

12. března 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

Ostravské-laguny

Ministr životního prostředí Tomáš Chalupa hodlá problémy kolem možné těžby břidlicových plynů na Náchodsku osobně řešit s místními starosty. Informovalo o tom dnes ministerstvo životního prostředí (MŽP).

„Ministr TomášChalupa přijal v pondělí 12. března na MŽP delegaci starostů z Náchodska, Broumovska a Trutnovska. Zástupci měst a obcí přijeli ministra Chalupu oficiálně pozvat do svého regionu v souvislosti s možným zahájením průzkumu zásob břidlicových plynů,“ uvedla Marta Machková z tiskového odboru MŽP. Setkání ministra Chalupy se starosty je podle ní v brzké době plánováno právě na Náchodsku. Situaci okolo projednávané těžby břidlicových plynů chce ministr Tomáš Chalupa řešit přímo se starosty v regionu.

„Názory starostů a jejich výhrady vnímám velmi pozorně. Na toto téma budu se starosty dále hovořit – nabízí se totiž otázka, jestli je zákon o geologických pracích v tuto chvíli schopen reagovat na technologický pokrok a nové situace s ním související a jestli by se neměla vést debata s Ministerstvem průmyslu a obchodu o jeho novelizaci,“ říká ministr Chalupa.

O organizaci a naplánování pracovního setkání se zástupci samospráv na Náchodsku, Broumovsku a Trutnovsku ministr požádal po dohodě s přítomnými starosty poslankyni Zdeňku Horníkovou.

Proti těžbě břdličnatých plynů protestuje občanské sdružení STOP HF. To se obává spolu s vodohospodáři nenávratného poškození kvality a zásob tamních podzemních vod.

Petr Havel

 

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině