Sezóna podzimních výlovů rybníků v ČR pomalu končí

Aktualizováno 12. listopadu 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

Rožmberk výlov - 1383199_644051262296009_1098480071_n

Jednou z posledních příležitostí zúčastnit se výlovu rybníka a koupit si zároveň na hrázi čerstvou rybu za zvýhodněnou cenu budou mít zájemci tento pátek při výlovu rybníka „Svitavský dolní“ ve Svitavách. Připomíná to Jindřich Groulík z Rybářství Litomyšl.

Avizovaný prodej ryb na hrázi se podle jeho slov uskuteční v době přibližně od 9.00 do 12.00 hodin. V uvedený termín – pátek 15. listopadu, se loví podle informací portálu Naše voda ještě dalších 11 rybníků, ale již na blížící se víkend jsou veřejně avizovány pouze dva výlovy rybníků. První z nich je rybník Bižička obhospodařovaný Městskými lesy Hradec Králové, který se loví v sobotu, v neděli pak proběhne výlov rybníka Velkoláz obhospodařovaný společností Blatenská ryba v jižních Čechách. V následujícím období – od 18. listopadu do konce listopadu 2013, by mělo na území ČR proběhnout celkem již jen 11 výlovů. Portál Naše voda sice nevylučuje, že o některých dalších výlovech rybníků nemá k dispozici informace, přesto je zřejmé, že sezóna letošních podzimních výlovů rybníků pomalu, ale jistě končí.

Naše voda, foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka