Severomoravští vodohospodáři začali vydávat čtvrtletník „Z první ruky“

26. ledna 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

foto: Boris Renner, tel: 777 581 980 © 2015m www.ostravaci.cz, www.studiorenner.cz, www.videominuta.cz

Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava (SmVaK) přichází s novým čtvrtletníkem „Z první ruky“, který si mohou zájemci přečíst na internetových stránkách společnosti www.smvak.cz. Informoval o tom dnes mluvčí SmVaK Marek Síbrt.

Cílem časopisu je podle mluvčího pravidelně informovat o aktuální dění ve firmě, ale také o novinkách ve vodárenské branži jako celku. „Chceme, aby všichni tyto informace získali nezkresleně přímo od nás,“ zdůraznil Síbrt.

Obsahem prvního čísla je mimo jiné rozhovor s generálním ředitelem firmy nebo tematický článek, který shrnuje, jakým způsobem se voda v moravskoslezském regionu vyrábí, jak je unikátním páteřním systémem Ostravského oblastního vodovodu distribuována do jednotlivých municipalit v kraji a jaké jsou naše nejvýznamnější zdroje vody. Dozvíte se také, jak dopadl průzkum zákaznické spokojenosti, který společnost realizovala na konci roku 2015, a jak jeho závěry uvádí především v oblasti aktivnějšího marketingu některých služeb do praxe. Časopis také přináší informace o zaměstnancích firmy a o tom, jak se je SmVaK snaží motivovat k obecně prospěšným aktivitám.

Fotografie z provozů SmVaK pocházejí od známého ostravského fotografa Borise Rennera, který vydal několik fotografických knih o Ostravě, provozuje známé weby www.ostravaci.cz a www.videominuta.cz  a aktuálně připravuje novou knihu o zajímavých místech v regionu Moravskoslezské putování. Grafiky se ujal autor několika knih a držitel ocenění Zlatý středník Robin Caïs.

Naše voda, foto (ÚV Vítkov – Podhradí) SmVaK

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace