Severomoravští vodohospodáři budou provozovat ČOV ve Velkých Losinách

18. prosince 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

45cb1ba4-e3c3-4edc-aea0-7a6c19e999b6

Společnost Severomoravské vodovody a kanalizace (SmVaK) zvítězila v koncesním řízení a bude od 1. ledna 2016 po dobu deseti let provozovat splaškovou kanalizaci pro veřejnou potřebu a čistírnu odpadních vod v obci Velké Losiny a místních částech Maršíkov a Bukovice v podhůří Jeseníků v Olomouckém kraji.

Informoval o tom mluvčí SmVaK Ostrava Marek Síbrt s tím, že společnost nahradí předchozího provozovatele – Šumperskou provozní vodárenskou společnost, která nadále zůstává dodavatelem pitné vody v obci a jejích částech.

Mechanicko-biologická čistírna odpadních vod ve Velkých Losiných prošla v uplynulých letech rekonstrukcí, která spočívala v opravě budov, modernizaci a rozšíření technologického vybavení čistírny. V současnosti běží ve zkušebním provozu s předpokládanou kolaudací v květnu 2016. Po modernizaci je její přepočtená kapacita 4 000 uživatelů.

Délka kanalizační sítě bez přípojek činí 24 kilometrů, napojených je zhruba 2 300 obyvatel (740 odběratelů), objem fakturovaných vod činí více než 115 000 m3 ročně. Společnost SmVaK považuje za klíčovou spokojenost svých zákazníků. Ti proto budou moci využívat zákaznické centrum firmy v Opavě, ve Velkých Losinách bude navíc každou druhou středu v měsíci otevřeno obchodní místo, kde bude možné vyřešit všechny potřebné náležitosti.

„Úspěchu si vážíme a chceme zákazníkům poskytovat kvalitní služby za rozumnou cenu, která je dokonce nižší, než tomu bylo u původního dodavatele. Neskrýváme to, že hledáme obchodní příležitosti i mimo moravskoslezský region, kde dominantně působíme. Proto například dodáváme pitnou vodu do části Olomouckého a Zlínského kraje, nebo města Jastrzębie-Zdrój v polském Slezsku. A v tomto našem úsilí budeme i nadále pokračovat,“ říká generální ředitel SmVaK Anatol Pšenička.

Naše voda, foto: SmVaK Ostrava

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace