Severočeští vodohospodáři pomáhají dětem

4. září 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

děti v bazénu - 15470251

Pracovníci Severočeských vodovodů a kanalizací, a.s. (SčVK) dnes 4. září předali dětem z mateřské školy v Jilemnici – Hrabačově nové parkoviště, které vybudovali v rámci akce firemního dobrovolnictví. Informovala o tom mluvčí SčVK Iveta Kardianová.

Slavnostním přestřižením pásky, kterého se ujali starostka města Jana Čechová, místostarosta Vladimír Vinklář a za SčVK ředitel Oblastního závodu Turnov Jiří Kovalčík bylo při té příležitosti zahájeno dětské dopoledne plné soutěží. Stovka dětí mohla házet balonkem na cíl, lovit rybičky, zkoušet dát gól do branky a na závěr se občerstvit u Vodního baru SčVK, kde každé z dětí obdrželo drobné ceny.  Nově vybudované parkoviště umožní dětem bezpečný výstup z automobilů při příjezdu do mateřské školy i nástup při odjezdu.

„Akce firemního dobrovolnictví mají v SčVK svou tradici. Nezištné, dobrovolnické pomoci není nikdy dost,“ uvedla Kardianová. Společnost  SčVK podle mluvčí upřednostňuje pomoc potřebným prostřednictvím firemního dobrovolnictví před jednorázovou finanční pomocí již od roku 2008. Od té doby se zaměstnanci společnosti objevují v roli dobrovolníků bez ohledu na profesi a věk v celé oblasti, kde SčVK působí. Ročně se jedná o čtyři až pět akcí, některé se již staly tradicí a pravidelně se opakují.

Firemní dobrovolnictví je forma pomoci okolnímu prostředí, ve kterém společnost působí. Vytváří příležitost pro dobré skutky a radost ze sdílení, která k dobrovolnictví neodmyslitelně patří. Prostřednictvím jednotlivých akcí má společnost možnost vlastními silami pomoci potřebným.

Naše voda, ilustrační foto archiv Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace