Severočeští vodohospodáři nabízejí majitelům studní rozbory vody

4. srpna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

studna hrad voda - 10322713_755910394443428_2344556293416922516_n

Severočeské vodovody a kanalizace, a.s. (SčVK) nabízejí rozbory vody majitelům studní. Zejména v těchto teplých letních dnech a při přívalových deštích může být kvalita vod z přírodních zdrojů ohrožena. Pokud si majitelé studní nejsou kvalitou vody jistí, mají možnost nechat si vypracovat rozbor vody ze studny akreditovanou laboratoří SčVK.

Zájemci o rozbor se dozví informace na telefonním čísle 840 111 111. Operátorka telefonního centra mu doporučí podle jeho bydliště nejbližší laboratoř SčVK –  v Liberci, Děčíně, Litoměřicích, Mostě či v Sokolově.  Pro zákazníky, kteří upřednostňují spíše internetovou komunikaci, má SčVK tyto informace uvedeny na www.scvk.cz na stránce Služby pod odkazem – Analýzy vod – Rozbor studny. Výhodou informací na webových stránkách je, že si zde zákazník může prohlédnout, jaký rozsah rozbor vody bude mít a co vše bude potřebovat. Například kdy si může vyzvednout vzorkovnice, ve kterých přinese odebraný vzorek. Pozor! Mezi odběrem vzorku vody ze studny a samotným rozborem nesmí být doba delší než 24 hodin. Vzorek by měl být po tuto dobu uchován v chladnu a temnu.

Všechny důležité informace budou zájemci o rozbor vody sděleny i při vyzvednutí vzorkovnic přímo v laboratoři SčVK. Současně bude informován o výsledku rozboru a způsobu doručení protokolu. V letošním roce zpracovaly akreditované laboratoře SčVK celkem 196 rozborů soukromým majitelům studní. Z toho nejvíce v dubnu, červnu a červenci.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace