Severočeská vodárenská společnost pokládá novou kanalizaci ve Štětí

24. června 2011 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

Severočeská vodárenská společnost (SVS) rekonstruuje ve Štětí další vodovod a kanalizaci a to v oblasti kolem Pivovarské ulice. Oznámila to mluvčí SVS Dagmar Haltmanová.

„Při plánované rekonstrukci kanalizace vždy předem prověříme technický stav souběžně vedeného vodovodu, abychom případně mohli jejich výměnu provést v rámci jednoho výkopu. Tím uspoříme finanční prostředky a omezíme opakované dopravní uzavírky komunikací,“ řekl  Miroslav Harciník, generální ředitel SVS.

Současná zdejší betonová kanalizace pochází z roku 1935 a je ve špatném technickém stavu. Materiál vykazuje vysokou korozi, praskliny podélné i příčné
a netěsnosti. Kanalizace odvádí odpadní vody od rodinných a bytových domů a dalších provozních objektů.

V Pivovarské ulici je souběžně s kanalizací ve vzdálenosti cca 1,5 metru veden vodovodní řad z azbestocementu a oceli, který je nutno kvůli opakovaným poruchám rekonstruovat. V Palackého ulici souběžně s kanalizací ve vzdálenosti 3,5 metru vedený vodovodní řad rekonstrukci nevyžaduje.

V rámci investiční akce SVS dojde v obou ulicích k výměně kanalizace: betonové potrubí o průměru 400 mm bude vyměněno za kameninu o průměru 400 mm v délce 86 metrů a betonové potrubí o průměru 300 bude vyměněno za kameninu o průměru 300 mm v délce 337 metrů.

Vodovod z azbestocementu a oceli o průměru 80 mm bude nahrazen v délce 405 metrů potrubím z nezávadného a odolného vysokohustotního polyetylénu (HD-PE) o průměru 90 mm.

Zdroj: SVS

Související rubriky: Vodovody a kanalizace