Severočeská vodárenská rekonstruuje vodovodní potrubí na Lounsku

28. února 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Vodovody a kanalizace

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Severočeská vodárenská společnost (SVS) provádí na Lounsku další ze svých  letošních plánovaných investičních akcí – rekonstrukci zásobovacího řadu Břvany – Výškov, pro zlepšení zásobování pitnou vodou této lokality. Informoval o tom dnes mluvčí SVS Jiří Hladík.

Rekonstrukce téměř 2500 metrů zásobovacího řadu má přispět do budoucna k bezporuchovým dodávkám pitné vody pro přibližně tisíc připojených obyvatel lokality. Důvodem rekonstrukce je špatný technický stav původního potrubí. Nekvalitní původní materiál a montáž pak způsobují opakovanou poruchovost. Na vodojem Břvany (1 x 500 m3) jsou napojeny obce Vrbka, Břvany, Výškov, Bítozeves, Vidovle, Seménkovice, Rvanice a Postoloprty – celkem přibližně 1000 obyvatel.

V rámci investiční akce SVS bude nahrazeno celkem 2 473 metrů vodovodu potrubím z odolného vysokohustotního polyetylénu (HD-PE), a to 2 389 metrů o průměru 150 mm a 84 metrů o průměru 225 mm. Nový řad bude veden v těsné blízkosti původního, v průměrné hloubce kolem 1,6 metru. Stavba bude prováděna klasickou výkopovou technologií.

Investorem rekonstrukceje SVS. Stavba bude zahájena předáním staveniště v březnu 2012.Poté začnou stavební práce, které mají být dokončeny  do 31. září 2012.

Naše voda

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Vodovody a kanalizace