Šéfem VaK Beroun se stal Jiří Paul

19. února 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

Beroun a Berounka - IMG_8924

Novým ředitelem společnosti Vodovody a kanalizace Beroun (VaK Beroun) se stal Jiří Paul (43), který byl dosud technickým ředitelem firmy. Informovala o tom ČTK.

Ve funkci nahradil Evu Krocovou, jež vedla společnost 12 let. Krocová zůstává členkou představenstva, Paul bude zastávat i funkci předsedy představenstva. „Přebírám vedení ve společnosti, která je ve skvělé kondici. Navíc mám možnost pracovat s lidmi, se kterými se dobře znám a mohu se na ně spolehnout, stejně jako oni na mne,“ uvedl Paul. Vzhledem k tomu, že se na vedení firmy téměř 15 let podílel, nechystá žádné zásadní změny. „Hlavní cíle zůstávají stejné – pokračovat v obnově našeho vodohospodářského majetku a udržet přijatelnou cenu pro vodné a stočné. Co chceme zlepšit, je komunikace se zákazníky,“ dodal.

Paul vystudoval odbornou biologii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy a na Vysoké škole chemicko-technologické postdiplomní studium technologie vody. Ve společnosti Aqua Příbram byl vedoucím provozu úpraven pitných vod a čistíren odpadních vod. V roce 2001 se stal technickým ředitelem VaK Beroun. V České asociaci pro vodu vede odbornou skupinu Vodárenství.

Vodovody a kanalizace Beroun jsou největším vlastníkem a provozovatelem vodohospodářského majetku na Berounsku, Hořovicku a působí také na Příbramsku a v Praze – západ. Společnost vlastní majetek v hodnotě jedné miliardy korun a zásobuje pitnou vodou přes 84 000 obyvatel. Firma podle Paula ročně investuje do obnovy vodovodů a kanalizací kolem 70 milionů korun.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová (Berounka v Berouně)

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace