Do sběru odpadků v okolí Hloučely se zapojilo i vedení Povodí Moravy

28. března 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

PMO úklid Hloučela 2014

Management státního podniku Povodí Moravy v čele s generálním ředitelem vysbíral včera v okolí Hloučely na Prostějovsku 400 kilogramů odpadků. Uvedla to dnes mluvčí Povodí Gabriela Tomíčková.

Vedení podniku tak podle ní zahájilo plošné čištění okolí řek s názvem „My pro vodu – voda pro nás. “ Plošné čištění předem vytipovaných říčních úseků bude následně pokračovat ve dvou sobotních termínech, a to 29. března a 5. dubna, případně dle dohody v pracovní den. V jednotlivých lokalitách oslovil státní podnik místní neziskové organizace, rybářské svazy, školy či zájmové kroužky a požádal je o pomoc. „Je třeba zdůraznit, že některé organizace, které se akce zúčastní, z vlastní iniciativy už v minulých letech uklízely břehy samy. Povodí Moravy tak inspirovaly k masovější a organizovanější akci. Do tohoto projektu se zapojilo na  1 200 dobrovolníků,“ podotýká Tomíčková.

Povodí Moravy tuto akci podpoří také materiálně. Všem účastníkům rozdá pracovní pomůcky (pytle na odpadky a rukavice), postará se o odvoz sesbíraného odpadu a zajistí občerstvení. Akci pod stejným názvem bude Povodí Moravy opakovat každé jaro.

Naše voda, foto akce Povodí Moravy

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství