Samsonova kašna bude mít lepší vodovodní systém

17. února 2014 | Rubrika: Vodovody a kanalizace

samson

České Budějovice chtějí letos opravovat Samsonovu kašnu, která je ozdobou náměstí Přemysla Otakara II. a patří mezi největších barokní kašny v Evropě. Oznámila to Jitka Welclová z tamní radnice.

Kašna byla postavena v letech 1721 až 1727. Chystané stavební úpravy zahrnují  také vylepšení samotné technologie úpravy vody. „ Současné zařízení má své nejlepší roky už za sebou a úpravy nutně potřebuje. Poslední velká rekonstrukce kašny byla v roce 1990 a týkala se především výměny soch za kopie z odolnějších materiálů. Jen pro zajímavost, originální sochy jsou k vidění v přízemí radnice,“ říká primátor Juraj Thoma.

„Počítám, že už v březnu bude stavební řízení a hned poté bude dokončen projekt nezbytný pro stavební povolení. Nejpozději do konce léta by mohlo být vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavebních prací i technologie. Samotné úpravy, pokud nedojde k žádným problémům, by mohly začít ještě v září, aby bylo dílo dokončeno ještě před zimou,“ upřesňuje náměstek primátora Kamil Calta.  Celý projekt hodlá město  financovat z vlastního rozpočtu, konkrétně z peněz ušetřených na levněji vysoutěžených zakázkách. Pokud nebudou stačit, využije pravděpodobně rezervy.

Foto: wikimedia commons, Martin Křepela at cs.wikipedia

Související rubriky: Vodovody a kanalizace