Šampionem Salonu vín 2015 je Rulandské Ego 75

12. ledna 2015 | Rubrika: Nápoje a voda v potravinách , Podnikání s vodou a zákony

víno - degustace - IMG_5266

Pětatřicet předních degustátorů vybralo v závěru minulého týdne v mikulovském hotelu Galant šampiona Salonu vín pro rok 2015. Informovala o tom jihomoravská mutace deniku.cz.

Šampionem je podle verdiktu poroty Rulandské bílé Ego 75, výběr z hroznů 2013 ze Zámeckého vinařství Bzenec na Hodonínsku, které uspělo v posledním hodnotícím kole v konkurenci dvou set vín.

Mezi těmi, kdo o vítězi rozhodovali, seděl například Jaroslav Suský z Velkých Pavlovic. „Přibližně osmdesát procent hodnocených vín je ročník 2013. Oproti předcházejícímu ročníku, na kterém se podepsaly výkyvy počasí a zároveň byla delší doba dozrávání, jsou třináctky svěžejší, ovocnější a výraznější. Ale také travnatější s výraznějším vlivem kyselin,“ říkal Suský.

Známý je zatím jen šampion. Elitní stovku a vítěze jednotlivých kategorií pořadatelé z Národního vinařského centra zveřejní až v polovině února. Poslední únorový den se pak lidem otevře nová expozice na valtickém zámku. „Vína jsou vyrovnaná, už ve třetině hodnocení se ukázalo, že několik vzorků dostane více než devadesát bodů,“ pochvaloval si ředitel vinařského centra Pavel Krška.

Zdroj: www.denik.cz, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony