Z rybníků na Jindřichohradecku má být národní památka

17. srpna 2012 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Rybářství a rybníkářství

ilustrační foto

Území kolem Krvavého a Kačležského rybníka na Jindřichohradecku je od roku 1994 přírodní rezervací. Ministerstvo životního prostředí oznámilo návrh, podle kterého by 31. prosince 2012 měla být vyhlášena Národní přírodní památka Krvavý a Kačležský rybník.

Píše o tom Jindřichohradecký deník.

„Byli jsme ujištěni, že se nic zásadního měnit nebude,“ řekl Deníku starosta Člunku Zdeněk Plachý. Jeho kolega z Kačleh Vojtěch Albrecht jeho slova potvrzuje. „Převedením současné přírodní rezervace do statusu národní přírodní památky by k nějakým zásadním změnám v hospodaření dojít nemělo, takže žádné odvolání zatím neplánujeme.“

Výrobní ředitel Rybářství Kardašova Řečice, které rybníky v dané lokalitě spravuje, doufá, že bude vyslyšeno jejich přání a lidé z orgánů ochrany dají na jejich dlouholeté zkušenosti a ponechají je hospodařit ve stejném duchu jako doposud.

Co se do jisté míry změní, je hranice ochranného pásma. To by se mělo zmenšit na úkor zvětšení samotné přírodní památky zhruba o 42 hektarů. Celková plocha pak zůstane téměř nezměněna.

Zdroj: Deník.cz

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství