Rybníkářství Pohořelice zahájilo vánoční prodej kaprů

20. prosince 2016 | Rubrika: Rybářství a rybníkářství

kapr

Rybníkářství Pohořelice, které patří k největším firmám v oboru na jižní Moravě, zahájilo vánoční prodej kaprů. Ceny se v posledních letech nezměnily. V sádkách Velký Dvůr u Pohořelic na Brněnsku prodávají kilogram kapra za 89 korun, firmě letos rotou tržby za prodej. ČTK to řekl vedoucí prodejny Jiří Patočka.

Vánoční prodej začal už před týdnem, v nejbližších dnech ale bude vrcholit. Pro sádky ve Velkém Dvoře to znamená zhruba 30 procent ročních tržeb.

Podle Patočky roste v českých domácnostech i celková spotřeba ryb, jen letos je to meziroční nárůst o deset až 15 procent. Podle Patočky je to i tím, že se zlepšila ekonomická situace domácností.

Ceny přitom zůstávají už čtyři roky na stejné úrovni. Za 90 korun za kilo mohou lidé nakoupit i stále populárnějšího amura, k nejlevnějším rybámpatří tolstolobik za 59 korun za kilogram. „Kapr frčí, doplňkově jde i amur. Na něj se lidé hodně naučili, máme ale i živého candáta, štiku, lína nebo sumce,“ uvedl Patočka.

Kromě sádek mohou lidé nakoupit ryby i v obchodních řetězcích. Podle zjištění zpravodaje ČTK jsou někde ale i v regálech ryby s datem spotřeby do 23. prosince, tedy den před Štědrým dnem. Ryby se v těchto dnech začnou prodávat i na vánočních trzích. Tam by se ale zřejmě cena mohla vyšplhat až ke stokoruně za kilogram.

Zdroj: ČTK

Související rubriky: Rybářství a rybníkářství