Rybí hody v Opočně byly atrakcí pro děti i dospělé

Aktualizováno 18. května 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Rybí hody Opočno - IMG_6759_-_kopie

Mimo hlavní sezónu výlovů uspořádala Správa Kolowratského rybářství Opočno v sobotu 16. května „Rybí hody“ obohacené celou řadu atrakcí, které si užívaly hlavně děti. Z akce připravila redakce portálu Naše voda fotoreportáž i videoreportáž, vše najdete na našem facebooku. Klikni zde!

Kromě možnosti ochutnat na místě připravované speciality z kolowratských ryb, mezi nimiž nechyběly kapří hranolky, pečený candát či rybí tatarák, přitahovala největší pozornost návštěvníků možnost chytit si na prut vlastního pstruha. Zejména nejmladší adepti rybářského hobby se činili, některým z nich se za několik minut podařilo ulovit i několik kousků. Součástí akce byla i výstavka několika desítek obrázků vodníka z výtvarné soutěže pro děti, na místě mohli také zájemci shlédnout živé dravé ptáky a od pracovníků státního podniku Lesy České republiky se dozvědět zajímavé údaje o životě v lese. Kdo chtěl, mohl si samozřejmě domů odnést živou rybu zakoupenou v prodejně kolowratských sádek. Prodejna živých ryb je otevřena po celý rok a zájemci si tak mohou dopřát čerstvou rybu kdykoli na ní mají chuť.

Kolowratské rybářství Opočno hospodaří na 320 hektarech rybníků a ročně vyprodukuje zhruba 140 tun kaprů a přibližně 20 tun dalších tržních ryb. Pokračuje tak v tradici produkce ryb v tomto území, která se datuje od roku 1347. Jako jedno z mála rybářství v ČR nepodceňuje kolowratské rybářství propagaci chovu a konzumace ryb, což je částečně dáno i tím, že v čele sádek stojí jeden z nejmladších vedoucích rybářských podniků v zemi – Václav Kalenda. Právě on byl i duchovním otcem sobotních Rybích hodů, kterým navíc přálo počasí, takže akce se vydařila a jistě přispěla k pozitivní prezentaci sladkovodního rybářství v zemi, v níž je spotřeba ryb na nejnižší úrovni v rámci EU a ve vyspělém světě.

Naše voda – Petr Havel, foto a video: Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství