Rybářům někdo otrávil kapry v draženovském rybníku

17. září 2012 | Rubrika: Rybářství a rybníkářství , Voda a naše peněženka

mrtvé ryby IMG_1296

Nepříjemný víkend za sebou mají domažličtí rybáři – místo poklidného osamělého rybolovu ho trávili vytahováním mrtvých kaprů z rybníka u Draženova na Domažlicku. Informuje o tom denik.cz.

Vodu v rybníku podle rybářů někdo otrávil. „Jsme pořádně naštvaní,“ prohlásil Karel Amerling, předseda Místní organizaceČeského rybářského svazu v Domažlicích. „Cizí zavinění je nepochybné. Zřejmě do rybníka vyteklo něco z kanalizace z obce,“ myslí si předseda a poznamenává, že v rybníku nalezli například něco, co připomínalo gel na čištění WC. Laboratoř hasičského sboru z Třemošné již odebrala vzorky vody a případ vyšetřuje policie.

Domažličtí rybáři, kteří mají chovný rybník o velikosti přibližně půl hektaru pronájmu, přišli o více než tři stovky kaprů, které museli v sobotu a v neděli vylovit a odvézt je do kafilérie k likvidaci. „Byli to kapři na vysazení a pro rybáře na chytání. Budou nám dost chybět a budeme muset nakoupit nové. To bude stát dost peněz, stejně jako nás stál poplatek za kafilérii,“ zakončil předseda rybářů.

Zdroj: denik.cz

Související rubriky: Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka