Rybářům hatí výlovy letní teploty

14. září 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

vylov-svitavsky-rybnik-2015-img_7174

Nečekaně teplé léto doprovázené nedostatkem srážek sice milovníci slunce a léta kvitují, ale sucho může způsobovat i problémy. Například rybářům, jak připomíná Jindřichohradecký deník.

Tak teplé počasí v polovině září není pro naše oblasti podle výrobního ředitele Rybářství Kardašova Řečice Ladislava Štercla úplně normální. „Koho by napadlo, že teď budou třicítky vedra. Ale nezbývá, než doufat, že se ochladí. Termíny od odběratelů jsou nemilosrdné. Lovíme malé rybníky, které v krátkém čase technicky zvládneme, aby nám nevznikaly ztráty,“ naznačuje Ladislav Štercl. Do čtrnácti dní budou mít kardašovořečičtí rybáři i hotový plán podzimních výlovů. „Ten mít musíme, ale v závislosti na počasí v něm budou i vyhrazené změny. Musíme mít i záložní plán. Rozhodně je lepší lovit o týden později, než se ztrátami,“ dodal Ladislav Štercl. Kardašovořečičtí rybáři mají v plánu letos slovit Velkou Lásenici, Krvavý, Kardaš či Hroch velký.

Rybářství Třeboň plán výlovů zveřejnilo v pondělí, ale podle předsedy představenstva Josefa Malechy je možné, že z technických důvodů může být u některých rybníků změna termínu. „Vzhledem k teplému počasí se podzimní výlovy posouvají do druhé poloviny října a do listopadu,“ dodal. Třeboňští rybáři letos opět budou zatahovat sítě v králi rybníků v Rožmberku, ale také ve Světu.

Zdroj. Jindřichohradecký deník, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství