Rybářský den na mlýně v Hoslovicích

Aktualizováno 11. září 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Rybářství a rybníkářství

Hoslovice - Zpracování døeva - 2011

Na sobotu 21. září si Muzeum středního Pootaví Strakonice připravilo ve Středověkém vodním mlýně v Hoslovicích Rybářský den. Oznámila to Lucie Kupcová ze strakonického muzea.

Akce se uskuteční od 10:00 do 16:00 hodin a návštěvníci se mohou těšit na živé ryby (kapr, pstruh apod.), ukázky zpracování a úpravy ryb. Například uzení ryb, pečení ryb na kameni a ukázky filetování. Krom ukázek přípravy si budou moci návštěvníci opracované ryby i zakoupit.

Akci doplní další tematické aktivity. Například soutěž v chytání ryb na starý způsob a ukázky opravy čeřenu/síťování. Pro nejmenší děti máme připraveny krom klasických i hru chytání rybiček.

Chutnou tečkou celé akce bude i čerstvě upečený chléb a vystupování dechové kapely Roštovanka během celé akce. Při dobrém počasí bude několikrát za den do provozu uvedeno mlýnské zařízení a kolo. Komentované prohlídky jsou samozřejmostí.

Dále mohou návštěvníci navštívit etnografickou expozici Ze života šumavského Podlesí, kde se seznámí se životem venkovského lidu, průběhem zemědělských prací, pěstováním a zpracováním některých důležitých plodin a chovem dobytka. Připomenuty jsou i tradiční pokrmy regionu, skladování a úprava potravin a zvykosloví během kalendářního roku.

Vstupné: základní 50 Kč, zlevněné 25 Kč.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství