Rybářská Třeboň byla oslavou i propagací rybářství

24. srpna 2014 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

Třeboň - Rybářské slavnosti - IMG_2719

Nejvýznamnější rybářský podnik v ČR – Rybářství Třeboň připravil na sobotu 23. srpna ve spolupráci s městem Třeboň společensko-gastronomickou rybářskou akci, které se zúčastnila i redakce portálu Naše voda. Fotoreportáž vám nabídneme v nejbližších dnech.

Pro návštěvníky připravilo Rybářství Třeboň celou řadu atrakcí, a jak již to u něj bývá zvykem, také nabídkou celou řadu pokrmů připravovaných z jihočeských ryb. Vůbec největším gastronomickým hitem byly na místě on-line připravované kapří řízky, které šly „na dračku“ především u stánku v sádkách Rybářství Třeboň. Pro ty, kteří nemuseli sedat za volant automobilů, bylo pak vhodným doplňkem rybích specialit pivo z místního pivovaru Regent čepované všude, kde bylo možné na chvíli posedět či postát. Bohatý a v řadě případů nestandardní program myslel i na děti, například pouličním představením japonského loutkáře Noriho Sawy „Vlkoryb“, což byla v praxi originální parodie na známou českou pohádku „O červené karkulce“.

I když žila sobotní Třeboň především oslavami cechu rybářského, návštěvníci města se mohli kochat i jeho historií a jedinečným okolím včetně rozsáhlé vodní plochy rybníku Svět. To je ostatně možné kdykoli, a návštěva Třeboně je tak turistickým zážitkem i bez rybářských slavností.

Atmosféru akce včetně videozáznamu z jejího průběhu, který obsahuje i pasáže ze zmiňované parodie na červenou karkulku, si mohou zájemci prohlédnout v příštím týdnu na facebookové verzi portálu Naše voda.

Naše voda, foto ze zahájení slavnosti Rybářská Třeboň: Nina Havlová

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Rybářství a rybníkářství