Rybáři uvítali chladné počasí

Aktualizováno 11. října 2011 | Rubrika: Podnikání s vodou a zákony , Rybářství a rybníkářství

IMG_6583 pstruh

Chladnější počasí v současné době znamená příznivější podmínky pro podzimní rybolovy. Píše o tom regionální jihočeská mutace deníku Právo.

„Na ochlazení jsme čekali netrpělivě. Zahajujeme výlovy velkých rybníků a chladnější voda znamená mimo jiné více kyslíku pro ryby v lovišti, a tedy méně komplikací při výlovu. Ryby tak budou v dobré kondici,“ řekl v pondělí Právu ředitel Rybářství Hluboká CZ Vladimír Kaiser.

Spokojený je také předseda představenstva společnosti Rybářství Třeboň Josef Malecha.„Pro hlavní podzimní výlovy velkých rybníků je chladné počasí předpokladem. Ještě minulý týden bychom zvažovali posun termínů. Nyní je jasné, že můžeme pokračovat podle plánu,“ poznamenal Malecha.

Vrchol sezóny v podobě lovení hlavních rybníků by měl skončit přibližně v polovině listopadu. Na podzim plánují rybáři z Třeboně vylovit přibližně 2200 tun tržních ryb, z toho zhruba 2000 tun kapra. Zbývajícíčást objemu produkce budou tvořit vedlejší druhy, například amur, tolstolobik, lín, bílá ryba, candát, sumec či štika.

Rybáři přitom myslí také na veřejnost, pro niž bude na Třeboňsku připraven i jeden sváteční výlov. Od pátku 21. do neděle 23. října budou rybáři k vidění na bezmála 390hektarovém Dvořišti. „Na hrázi bude návštěvníky čekat třeba ochutnávka rybích specialit,“ doplnil Malecha. Atraktivní bude také výlov 438hektarového Horusického rybníka, který začne už v pondělí 17. a potrvá do čtvrtka 20. října. Na Hlubocku se milovníci rybářského řemesla mohou letos těšit hlavně na výlov třetího největšího českého rybníku, 450hektarového Bezdreva ve dnech 28. října až 1. listopadu.

Podrobný seznam termínů a lokalit výlovů rybníků v ČR naleznete na stránkách portálu Naše voda

Zdroj: Regionální mutace Právo -Jižní Čechy

Související rubriky: Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství