Růžový máj v Praze bude zasvěcen růžovým vínům i grilovaným rybám

12. května 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

grilování kapr - IMG_8833

Třetí ročník degustačního festivalu růžových vín a klaretů „Růžový máj“ se uskuteční v sobotu 17. května na Vltavské náplavce na Rašínově nábřeží vedle tradičního pražského farmářského tržiště „Náplavka“. Informoval o tom spoluorganizátor akce Jiří Sedláček.

Celkem 26 českých a moravských vinařů předvede podle Sedláčka svá nejlepší růžová vína. Občanské sdružení Archetyp, které slavnost pořádá, zve na akci také české rukodělné tvůrce. Mezi farmářským trhem (u Palackého mostu) a festivalem růžových (u železničního mostu) vín najdete také český šperk, textil, keramiku a hračky. „Cílem slavnosti je seznámit širokou veřejnost s českými růžovými víny různých vinařství. Výhodou také je možnost okoštovat najednou více odrůd”, podotýká Sedláček, předseda o. s. Archetyp.

Kromě vína a krásných rukodělných výrobků se návštěvníci festivalu mohou těšit na zajímavou gastronomii snoubící se s růžovými víny. Mezi jinými vybíráme: Grilované ryby a mořské plody, bagety s uzeným lososem, nejrůznější sýry, klobásky, vegetariánské a veganské speciality, smažené brambůrky, pražené oříšky nebo šťavnaté hamburgery. Součástí festivalu bude i farmářské tržiště, které je s náplavkou na Rašínově nábřeží už pevně spjato. Atmosféru doplní taneční hudba v rytmu swingu a jazzu. K tanci i poslechu živě zahraje:  Cimbálová muzika Vonička, The Brownies, HOT Sisters, Alva Quartet a DJ Kid Dynamit. Festival moderují Bára Zmeková a Jiří Boháč. Přijďte ochutnat česká růžová vína a zatančit si na Náplavku!

Festival bude otevřen od 10:00 do 21:00. Slavnostní zahájení je naplánováno na 11:00. Růžový máj 2014 je pod záštitou ministra zemědělství Mariana Jurečky a pod záštitou náměstka primátora hlavního města Prahy Jiřího Nouzy.

Více informací najdete na www.farmarsketrziste.cz  a www.facebook.com/ftpraha Jiří Sedláček, Archetyp, media@farmarsketrziste.cz

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Rybářství a rybníkářství