Rusové se trápí každoročně s odstávkou teplé vody

22. srpna 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

sprcha

Stejně jako ve všech ruských městech včetně Moskvy, se dodávky teplé vody každé léto na zhruba čtrnáct dní přerušují. Upozorňuje na to na základě údajů agentury AFT zpravodajství ČTK.

Letní odstávka teplé vody kvůli údržbě sítí před tvrdou zkouškou v podobě dlouhé a drsné zimy se vyskytuje ve většině postsovětských zemí, jako je Bělorusko či Ukrajina. Komunální služby tvrdí, že toto opatření je nezbytné kvůli opravám systémů centrálního vytápění a vodovodů, pocházejících vesměs ze sovětských dob. „Tyto práce slouží přípravě na topnou sezonu, aby se systém prověřil a sledovalo se opotřebení,“ uvádí městská firma, která má v Petrohradu na starosti vytápění.

V ruských městech a průmyslových oblastech je dálkové vytápění a ústřední zásobování horkou vodou běžné. A tak od začátku května do konce srpna lidé trnou, kdy na ně přijde řada a nepoteče teplá voda. Při ranní toaletě pak spousta z nich skřípe zuby.

Zdroj: ČTK, ilustrační foto archiv Naše voda

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace