V Roztokách u Křivoklátu proběhne ukázka záchrany tonoucích vrtulníkem

7. srpna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

vrtulník voda jezy

V neděli 10. srpna v době od 11.00 do 14.00 proběhne na umělém kanále v Roztokách u Křivoklátu ojedinělá záchranářská akce. Informoval o tom Petr Ptáček z Vodácké školy záchrany (VŠZ) s tím, že návštěvníci mimo jiné shlédnou ukázky záchrany tonoucích vrtulníkem.

Cílem akce je podle Ptáčka poukázat na nebezpečí spojená s tekoucí vodou a zároveň ukázat, že záchranu mohou poskytnout i laičtí záchranáři a jak záchranu provádí profesionální složky. V rámci bohatého programu budou k vidění ukázky záchrany tonoucích na tekoucí řece a také dvě ukázky zásahu vrtulníkem. Ukázky záchrany bude zajišťovat VŠZ spolu s hasiči z Roztok, letecké ukázky pak zajistí Letecká služba Policie ČR s leteckými záchranáři HZS. Kromě ukázek si budou moci návštěvníci vyzkoušet záchranné vodácké pomůcky a to v rámci soutěží o hodnotné ceny. Pro zájemce bude k dispozici zdarma rafting na kanále, takže kdo si chce vyzkoušet divokou řeku, může jet bezpečně kanálem se zkušeným průvodcem. Celá akce se koná pod záštitou ministra školství, mládeže a tělovýchovy Marcela Chládka.

Redakce portálu Naše voda bude na místě a připraví pro vás foto i video reportáž.

Naše voda, foto VŠZ

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině