Rokycany chystají s povodím Vltavy protipovodňová opatření na Klabavě

23. července 2013 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Přehrady a vodní díla

Klabava - IMG_3490

Až na půlmiliardovou investici by se mohly vyšplhat náklady na připravovaná protipovodňová opatření na řece Klabavě, o kterých uvažuje město Rokycany spolu se státním podnikem Povodí Vltavy.

Potvrzuje to starosta Rokycan Vladimír Šmolík. Letošní povodně na Rokycansku totiž podle starosty začaly právě na uvedené řece. A podle ředitele plzeňského Povodí Vltavy Miloně Kučery jsou protipovodňová opatření v Rokycanech připravená.

„Půjde o zkapacitnění koryta, vystavění ochranných hrází, kombinace pevných hrází s mobilním hrazením,“ uvedl. Investice se může v základní variantě pohybovat kolem 120 milionů korun. Podle Kučery se dále diskutují záchytné nádrže v Brdech, jejichž studii má povodí od roku 2006 a o kterých již v minulosti také portál Naše voda informoval. Na takzvaných technických opatřeních, což je buď poldr nebo malá přehrada, se začne pracovat ihned poté, co stát převede část katastrů rušeného vojenského prostoru Brdy na obce z Plzeňského kraje, což by mělo být až od roku 2016.

Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka