Říční a sluneční lázně v Lázních Luhačovice jsou i letos otevřeny

Aktualizováno 19. července 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

říční a sluneční lázně Luhačovice

Lázně Luhačovice, a. s., i letos otevřely v letní sezóně pro veřejnost unikátní historický areál Říčních a slunečních lázní, který je kulturní památkou. Připomíná to Štefan Kuča z agentury PAPER LIFE.

Areál v roce 1903 postavil nejvýznamnější slovenský architekt Dušan Jurkovič, kterého proslavila i další dodnes zachovaná díla v Luhačovicích (Jurkovičův dům, Jestřábí, Chaloupka či Vodolé­čebný ústav). Návštěvníci zde mají možnost za celodenní vstupné 70 Kč (děti a hosté ubytovaní v zařízeních Lázně Luhačovice, a. s., mají 50 % slevu) strávit příjemný letní den sluněním na lehátkách. Z technických důvodů však není možné koupání.

V ceně je ale možnost využití sprch, lehátek se slunečníkem a zapůjčení rekreačního badmintonu. Každý platící návštěvník navíc obdrží láhev minerální vody zdarma. Můžete vstoupit a občerstvit se nealko nápoji, pivem a zmrzlinou nebo strávit příjemný letní den sluněním na lehátkách. Děti do 3 let mají vstup zdarma, půldenní vstup (do/od 14:00 hodin) je za 40 Kč. Provozní doba je za příznivého počasí po celý červenec a srpen, od pondělí do neděle, 10:00 – 17:30 hodin.

V Říčních a slunečních lázních jsou dodnes zachované unikátní převlékací dřevěné kabiny s původním vybavením. Areál běžně není využíván, i když jeho funkce nebyla změněna. Důvo­dem je existence přísných hygienic­kých norem na koupání v bazénech, které znemožňují koupání v neupra­vené říční vodě. Lázně Luhačovice však nadále uvažují s přestavbou Říčních a slunečných lázní, spolu s nedalekými souvisejícími objekty. Základním kritériem připravo­vané rekonstrukce je zachování ar­chitektonické a památkové hodnoty staveb.

Více informací je na www.lazneluhacovice.cz, www.HotelAlexandria.cz

Zdroj a foto: PAPER LIFE

 

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony