Říčanský les je už po povodních opět ve výborném stavu

20. února 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Prevence povodní, voda v krajině

Povodeň - zatopený les IMG_3092

Město Říčany podalo žádost o dotaci z Programu rozvoje venkova SZIF na opravu lesních cest poškozených povodní a nyní plánuje realizaci různých lesních aktivit. Informují o tom na základě údajů mluvčí Říčan Adély Michalové středočeskénovinky.cz.

Loňské červnové povodně způsobily na lesních komunikacích v Říčanském lese škody a velká voda půdu v lese podmáčela a na některých místech podél toku Rokytky dokonce utrhla břeh koryta. „Musím velmi pochválit všechny pracovníky města, kteří se starají o říčanský les. Les je po loňských povodních ve velmi  dobrém stavu, pravidelně obnovovaný a uklizený. Perfektně evidované skládky dřeva vypovídají o výborném hospodaření,“ říká starosta města Vladimír Kořen.

Na hlavní odvozní cestě u Říčanské hájovny došlo k opravě propustku, který byl poničen červnovou povodní, což nám umožňuje provádět plánovanou těžbu,“ popisuje vedoucí odboru životního prostředí Radek Smetánka s tím, že všechny opravy by měla pokrýt dotace v plné výši 1,67 milionu korun. Právě podél cesty od Olivovny směrem k Tehovu, která plní hlavně rekreační funkci, má město v úmyslu letos na jaře či létě vytvořit několik nových lákadel jak pro turisty, tak pro rodiny s dětmi.

„Plánujeme v místě u rybníčku vytvořit naučnou stezku o černé zvěři, protože se v těchto místech divočáci zdržují. Děti i dospělí se prostřednictvím informačních tabulí s ilustracemi dozví něco o jejich způsobu života, nemocech nebo jak se chovat při setkání s kancem. Stezku doplní i další zábavné prvky jako pozorovatelna, lávka nebo dřevěná socha divočáka,“ popisuje Markéta Zelená ze správy městských lesů.

Zdroj: www.stredoceskenovinky.cz, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině, Rybářství a rybníkářství