U říčanského rybníku Marvánek se propadla část hráze

6. června 2016 | Rubrika: Rybářství a rybníkářství

171020143462

U říčanského rybníku Marvánek se během víkendu propadla část hráze, většinu vody však zachytil nedaleký Mlýnský rybník, který se právě napouští. Marvánek nedávno nechalo město odbahnit a částečně nechalo vybudovat výpustní zařízení. Radnice nyní zjišťuje škody. Jejich výši určí odborníci, stejně tak i to, zda hráz není uvnitř poškozená. ČTK to řekl starosta Říčan Vladimír Kořen.

„Dávali jsme signál obcím po proudu, že tu máme mimořádnou záležitost,“ uvedl starosta. K žádnému kalamitnímu stavu podle něj ale nedošlo. Hladina Marvánku je nyní na minimu, podle starosty ho bude ale třeba pro zjištění škod zcela vypustit. Zda k havárii došlo kvůli poruše na výpustním zařízení, nebo z jiného důvodu, zatím není jasné.

Hráz Mlýnského rybníka v roce 2013 poškodila povodeň. Město proto nechalo čtyřhektarový rybník odbahnit, opravit hráz a vybudovat podél ní nový chodník. Práce stály 36 milionů korun, zhruba polovinu pokryla dotace od ministerstva životního prostředí. V těchto dnech probíhá napouštění rybníka, kde přibylo i nové molo. Také se v něm již koupali první plavci.

Zdroj: ČTK

Související rubriky: Rybářství a rybníkářství