Retenční nádrže budou téměř o polovinu levnější

17. ledna 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

poldr - retenční nádrž

Lesní retenční nádrže v povodí Okrouhlického potoka vyjdou město Písek levněji, než se předpokládalo. Informuje o tom Písecký deník.

Dodavatele veřejné zakázky se totiž podařilo vysoutěžit téměř za polovinu předpokládané částky. Vítězem veřejné zakázky se stala společnost BIGGEST z Plzně s celkovou cenou 4,36 milionu korun bez DPH. „Předpokládaná cena přitom byla téměř jednou tak vyšší, konkrétně 8,43 milionu korun bez DPH,“ informoval místostarosta Písku Josef Knot.

Akci bude navíc spolufinancovat Ministerstvo zemědělství. Jedná se o vybudování tří retenčních nádrží se spodní výpustí, bezpečnostním přelivem a s odpadní stokou od přelivu. Důvodem je zlepšení odtokového režimu v krajině a posílení retenčního potenciálu území v důsledku zadržování vody v krajině. „Místo, na kterém se budou nádrže dělat, se nachází v katastrálních územích Údraž a Paseky, přesněji v prostoru západně až severozápadně od sídla Údraž v údolí Okrouhlického potoka v komplexu píseckých lesů,“ upřesnil vedoucí odboru investic a rozvoje MÚ Písek Václav Filip.

Písecký deník, ilustrační foto archiv Naše voda (lesní poldr)

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině, Voda a naše peněženka