Reportáž redakce Naše voda: Terasy Barrandov

Aktualizováno 21. září 2015 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Podnikání s vodou a zákony

Bazén dnes terasy Barrandov - IMG_3681

Veřejnosti nepřístupný a chátrající objekt v havarijním stavu je dnes někdejší rekreační a odpočinkové místo využívané pražskou smetánkou – Terasy Barrandov. Redakce portálu Naše voda pro vás zdokumentovala současný stav. Foto – klikni zde!

Krátkou fotoreportáž obohacenou historickými snímky si můžete prohlédnout na facebookové verzi našeho portálu. Součástí je i pohled na původní padesátimetrový bazén se skokanským můstkem, který je v současné době zarostlý okolní vegetací.

Barrandovské terasy tvořil původně komplex budov s vyhlídkovou restaurací. Terasy, ale i krásný bar Trilobit a plavecký bazén nechal postavit inženýr Václav Maria Havel, otec bývalého prezidenta Václava Havla. Terasy pro něj navrhl architekt Max Urban. Restaurace byla slavnostně otevřena v roce 1929. V roce 1937 architekt Vladimír Grégr terasy upravil v romantizujícím duchu a přistavil navíc dřevěný noční podnik Trilobit bar.
V únoru 1948 došlo k znárodnění Barrandovských teras a v roce 1982 byl uzavřen i Trilobit bar. Přestože byl v roce 1988 areál restaurace včetně bazénu prohlášen za kulturní památku a v roce 1993 zde zastupitelstvo hlavního města Prahy vyhlásilo památkovou zónu, lokalita je v žalostném stavu a v roce 2001 navíc zřejmě díky bezdomovcům shořel již tak prakticky zdevastovaný Trilobit bar.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla