Řeky na východě a severu Čech jsou vyschlé

Aktualizováno 26. července 2016 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Prevence povodní, voda v krajině

reka otava7

Problémy s malým množstvím vody zaměstnávají nejen vodohospodáře, ale i vodáky. Zatímco trable s dodávkami pitné vody se na východě Čech o letošních prázdninách víceméně vyhnuly, vodáci si rozhodně nemohou výskat, píše Deník.

Hladiny řek jsou v podkrkonoší velmi nízké a možnosti k jejich splavování se tak rovnají prakticky nule. Ze tří řek, které trutnovským a semilským okresem protékají, se dá bez potíží splavit jediný úsek na Labi. Jak Úpa, tak Jizera jsou na území regionů kompletně nesjízdné.

S novým rokem se přitom paradoxně rozšířily možnosti splavování krkonošských řek. Umožnil to přepracovaný návštěvní řád Krkonošského národního parku. Nově je rozšířena možnost splouvat Labe od přehrady Labská až do Vrchlabí, Malá Úpa v úseku Spálený Mlýn, ústí Jeleního potoka k soutoku s Úpou, Jizerka v úseku Vítkovice, most u hotelu Skála, ústí Kozelského potoka Dolní Štěpanice, Mumlava v úseku most u skokanských můstků v Harrachově až ústí do Jizery, Úpa v úseku Pec pod Sněžkou Horní Maršov, Klínový potok v úseku parkoviště Strážné lom soutok s Husím potokem.

Zdroj: Denik.cz, ilustrační foto

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Prevence povodní, voda v krajině