Do řeky Dřevnice byla dnes vypuštěna tuna dospělých pstruhů

Aktualizováno 25. dubna 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

Jakub Vágner 2016

Díky podpoře společnosti Veolia Česká republika a Nadačního fondu Veolia vypustil dnes rybář Jakub Vágner do řeky Dřevnice na okraji Zlína zhruba tunu pstruhů. K vysazení byl přitom vybrán takový úsek řeky, aby byly ryby co nejvíce chráněny před nálety kormoránů a před napadením dalších škůdců.

Vypouštění se zúčastnil i primátor Zlína Miroslav Adámek, generální ředitel Veolia pro střední a východní Evropu Philippe Guitard, Eva Kučerová, ředitelka komunikace a marketingu, a Martin Bernard, ředitel Veolia pro Českou republiku a Moravská vodárenská, a.s. „Pstruh je synonymem pro čistou vodu. Kde není čistá, tam nemůže žít. Jsem moc rád za to, že se už Dřevnice řadí mezi toky, kde tato krásná ryba žít může,“ konstatoval Miroslav Adámek. „Pro Veolii je podpora rozmanitosti přírodních druhů velkým tématem na místní i celosvětové úrovni. Naše projekty v tomto směru jsou dlouhodobé, protože jedině tak lze dosáhnout viditelné změny, uvedl na místě k projektu Guitard.

Vypouštění pstruhů zpět do volné přírody proběhlo letos již sedmý rok. Od roku 2011 bylo postupně vypuštěno více než 12 tun lososovitých sladkovodních ryb do řeky Střela, Labe a Ohře, a nyní také do řeky Dřevnice. Letošní akce je organizována ve spolupráci s Moravským rybářským svazem MO Zlín.

Více informací na www.nfveolia.cz.

Naše voda, foto Naše voda – Nina Havlová

 

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Rybářství a rybníkářství, Statistiky a kauzy, Vodovody a kanalizace