Rekreační rybaření na rybnících Rybářství Třeboň

Aktualizováno 16. července 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Rybářství a rybníkářství

Angler woman showing a big carp isolated on white background

Společnost Rybářství Třeboň již řadu let nabízí nejen příznivcům Petrova cechu, ale i ostatním návštěvníkům Třeboňska a Táborska, lov ryb na udici (sportovní rybolov) na vybraných rybnících.

K rekreačnímu rybaření jsou pro rok 2017 určeny tyto rybníky: StaňkovskýHejtmanNový KanclířPotrubí pod Ponědražským rybníkem a Táborský (Knížecí), uvedlo Rybářství Třeboň na svém webu.

K tomuto lovu potřebuje zájemce především chuť si zachytat ryby. Hlavní výhodou je, že zájemce nemusí být nikde organizován a vlastnit rybářský lístek, ale potřebuje pouze “pověření k lovu ryb na udici”, jež spolu s dalšími formalitami vyřídí přímo na místě nebo u prodejců pověření k lovu. Tento jednoduchý způsob vyřízení potřebných formalit je označován pojmem „Rekreační rybaření“.

Pro každý rybník platí jiná pravidla provozování rekreačního rybaření. Rozdíly se týkají zejména prodeje pověření, pravidel lovu, způsobu nakládání s úlovky. Na některých prodejních místech zájemci mohou získat radu, zakoupit si návnady, případně zapůjčit si rybářské potřeby.

Rekreační rybaření na rybnících je průlomem do starých zvyklostí rybářů nejenom na Třeboňsku a Táborsku. Nejčastějšími úlovky na třeboňských rybnících jsou vyhlášení třeboňští kapři. Nutno připomenout, že Třeboňský kapr je mezinárodně chráněné označení původu. Dále je možné ulovit amuryštikycandátysumcecejny, plotice, líny, okouny, perlíny a v poslední době i boleny.

Zdroj: Rybářství Třeboň

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství