Rekreačně naučný areál Lesů ČR na Křivoklátě se dočkal svého rozšíření

5. února 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Rybářství a rybníkářství

Berounka - Beroun - rybí přechod - IMG_8903

Rekreačně naučný areál (RNA), známý též pod názvem Lesní hřiště, který postupně buduje státní podnik Lesy České republiky (LČR), se nedávno dočkal svého rozšíření. Informoval o tom dnes mluvčí LČR Zbyněk Boublík.

Návštěvníci mohou nyní podle mluvčího nově využívat dendrologickou stezku a přírodní expozici věnovanou houbám a lišejníkům, v areálu navíc LČR nově vybudoval řadu dřevěných staveb pro odpočinek v podobě laviček a altánů. Náklady na vybudování a rozšíření areálu do současné podoby dosáhly částky bezmála 5 milionů korun. Kromě LČR se na financování významnou měrou podílela také Evropská unie prostřednictvím Programu rozvoje venkova ČR. Ještě letos bude areál nově rozšířen o geologickou expozici.

Dva kilometry dlouhá dendrologická stezka vedoucí po stávajících cestách nabízí seznámení s více než padesáti druhy stromů a keřů. Expozice o houbách a lišejnících navazující na stávající herní centrum představuje na informačních tabulích malým i velkým sběračům jedlé, nejedlé i jedovaté houby. Na místě jsou navíc instalována odpočinková sedátka ve tvaru hub. Poslední změny se odehrály v centru Jasan, kde je instalována nová expozice věnovaná Rakovnickému potoku, Berounce a samozřejmě rybám a rybářství.

Provoz areálu je celoroční, v době od pondělí do pátku od 8.00 do 16.00 hodin.

Bližší informace lze získat v Informačním a vzdělávacím středisku Lesů ČR Křivoklát, kontaktní e-mail friebertova.ls180@lesycr.cz, tel: 724 525 036, 313 558 242

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Rybářství a rybníkářství, Voda a naše peněženka