Rekonstrukci hráze Plumlov narušili vandalové

11. ledna 2013 | Rubrika: Přehrady a vodní díla , Prevence povodní, voda v krajině

rekonstrukce Plumlov

Během svátků, kdy měli stavbaři volno, bohužel řádili na rekonstruované hrázi Plumlov vandalové. Informovala o tom dnes mluvčího státního podniku Povodí Moravy Gabriela Tomíčková, s tím, že podnik jiždal pozůstatky vandalství do pořádku.

„Vandalové poničili folii, kterou je přikryta koruna hráze, zdemolovali mobilní toaletu, poničili plot a zničili plastové obložení osvětlení. Na něm sjížděli hráz ze strany vzdušného líce. Obložení pak nechali pohozené u hráze. Naši pracovníci už vše dali do pořádku a škody napravili. Znovu ale upozorňujeme, že vstup na staveniště je přísně zakázán,“ konstatovala mluvčí.

Rekonstrukce hráze podle Tomíčkové přesto probíhá podle plánu. Koncem příštího týdne by měla být těsnící folie položena už po celé délce návodního líce. Zároveň už stavbaři začali zasypávat folii filtrační vrstvou (po té bude následovat vrstva z lomového kamene, který zvýší stabilitu hráze ). Zároveň už začala firma s odstraňováním porostu na dně nádrže. Práce budou probíhat podle počasí. U vypouštěcí věže je už hotová nová opěrná zeď, do které se bude opírat kamenný val.

„Před samotným napouštěním ještě uvažujeme o povápnění dna nádrže a také pracujeme na vybudování srážedel na přítocích, abychom eliminovali případné množení sinic ve vodě,“ podotýká Tomíčková.

Naše voda

Související rubriky: Přehrady a vodní díla, Prevence povodní, voda v krajině