Rekonstrukce kanalizace v Mostě bude stát přes 13 milionů korun

27. března 2017 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

opravy SVS

Rekonstrukce dešťové a splaškové kanalizace v ulici S.K. Neumanna v Mostě bude stát více než 13 milionů korun bez DPH. O náklady se podělí město se Severočeskou vodárenskou společností (SVS). Opravy, které částečně omezí provoz, začnou ještě letos. ČTK to řekl primátor Jan Paparega.

Mostu patří v daném místě dešťová kanalizace, SVS chce opravit splaškovou kanalizaci a vodovod. Společný postup by měl ušetřit oběma organizacím náklady. Celková cena je odhadovaná na 13,1 milionu korun. Soutěž bude vypsána na obě věci najednou, protože rekonstrukce bude mít některé společné části, jako jsou výkopové práce, odvoz zeminy, zpětný zásyp a konečné úpravy komunikace. Termín prací a přesná omezení v dopravě budou známé, až bude zakázka zadána.

Město a SVS odhadují, že by z plánované částky mohly zadáním zakázky ušetřit zhruba 15 procent. Zákon o zadávání veřejných zakázek takové zadání od loňského října umožňuje.

SVS letos v okrese Most naplánovala 25 staveb o celkovém objemu investic 128 milionů korun bez DPH. Na řadě staveb v celém regionu působnosti Severočeské vodárenské společnosti začaly práce v březnu.

Celkové investice SVS na severu Čech pro letošní rok jsou 1,31 miliardy korun, z toho 86 procent půjde do obnovy vodovodů, kanalizací a dalších zařízení, zbylých 14 procent je určeno na strategické investice.

ČTK, ilustrační foto archiv Naše voda

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace