Ředitelství vodních cest ČR změnilo adresu

28. ledna 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Co bychom měli vědět o vodě

parník na Vltavě 04_parnik

Ředitelství vodních cest ČR (ŘVC) sídlí od pondělí 27. ledna 2014 na nové adrese. Informoval o tom mluvčí ŘVC Jan Bukovský s tím, že organizace se přesunula do budovy Ministerstva dopravy jako svého zřizovatele.

Jedná se o první krok ze série úsporných opatření naplánovaných novým vedením organizace. Jen na provozních nákladech v letošním roce ušetří ŘVC 4,5 milionu korun. „Jsme rádi, že stěhování proběhlo bez komplikací a podle plánu. Jednalo se o zcela logický krok, ke kterému mělo dojít už dávno. Nevidím důvod, proč by mělo Ředitelství vodních cest ČR platit nájemné soukromým subjektům, když může využívat prostory ministerstva. Fungování pod jednou střechou navíc přispěje k lepší komunikaci se zřizovatelem i s dalšími složkami resortu, což je pro akceschopný rozvoj vodní dopravy klíčové,“ komentuje změny ředitel ŘVC Lubomír Fojtů. Nově bude ředitelství sídlit na adrese Nábřeží L. Svobody 1222/12, 110 15 Praha 1.

ŘVC ČR je organizační složkou státu, zřízenou Ministerstvem dopravy k zabezpečení přípravy a realizace výstavby a modernizace dopravně významných využívaných vodních cest a dalších staveb nutných pro provoz na vodních cestách.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Co bychom měli vědět o vodě, Podnikání s vodou a zákony, Přehrady a vodní díla