V řadě regionů se v příštím roce ceny vody nezvýší

17. prosince 2014 | Rubrika: Čistota vody a rekreace , Nápoje a voda v potravinách

výpusť ÚČOV - IMG_20140423_104003_1

Ačkoli se v roce 2015 předpokládá plošně po celém území ČR nárůst cen vodného a stočného v průměru o dvě až tři procenta, v řadě regionů ceny vůbec neporostou. Vyplývá to přehledu cen vody pro rok 2015, který pravidelně aktualizuje portál Naše voda.

Z vodohospodářských společností, které jsou členy Sdružení vodovodů a kanalizací ČR (SOVAK ČR), nezvýší stávající ceny vodného a stočného například Vodárenská akciová společnost, a.s. Jihlava, Vodárna a kanalizace Karlovy Vary, a.s. nebo Vodovody a kanalizace Pardubice, a.s. Společnost Vodárna Plzeň a.s. Plzeň – město dokonce ceny vodného a stočného nepatrně, o 0,04 procenta, sníží. Ceny vody podle informací portálu Naše voda neporostou ani v regionech, kde působí společnosti VaK Židlochovicko, VOS Jičín a 1.SČV a.s. Příbram. Naopak společnost Středočeské vodárny, a.s. nahlásila zvýšení cen vodného a stočného pro rok 2015 o 15 procent.

Naše voda, ilustrační foto Naše voda – Nina Havlová

Související rubriky: Čistota vody a rekreace, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Statistiky a kauzy, Voda a naše peněženka, Vodovody a kanalizace