PVS obnoví povodněmi zdevastovaný úsek kanalizačních cest

Aktualizováno 22. dubna 2015 | Rubrika: Prevence povodní, voda v krajině , Vodovody a kanalizace

IMG_0788

Pražská vodohospodářská společnost (PVS) zahajuje další etapu náročné rekonstrukce kanalizačního sběrače v ulici V Holešovičkách, Praha 8, který byl těžce poškozen během povodní v červnu 2013. PVS to oznámila ve své zprávě.

Právě tato část kanalizačních stok patřila mezi povodní nejhůře postižené. Havarijní stav stok vyžaduje nutné opravy v nejbližším možném termínu. Škody napáchané povodní porušily statiku stok natolik, že hrozí reálné nebezpečí ohrožení zdraví i životů osob, např. v případě zborcení se konstrukce některého z nejkritičtějších úseků stok a následný propad vozovky na vysoce frekventované komunikaci nad nimi.

„Takový scénář v žádném případě nedopustíme. Vše již máme pečlivě prověřené a zdokumentované, včetně odborných posudků, nejkritičtější místa jsou staticky zajištěna a pod neustálou kontrolou Projekt rekonstrukcí a jejich harmonogram je vyhotoven do nejmenších detailů.“ řekl Petr Žejdlík, generální ředitel PVS. „Samotnou práci vykonávanou hornickým způsobem zajistí náš smluvní partner pro tento projekt společnost Metrostav. “

Práce nepřinesou pro řidiče ani další cestující významná dopravní omezení.

PVS vydá na rekonstrukci kanalizačních stok v ulici V Holešovičkách více než 110 miliónů Kč. Náročné rekonstrukce budou trvat přibližně rok.

Naše voda

Související rubriky: Prevence povodní, voda v krajině, Vodovody a kanalizace