PVK začaly po Praze instalovat pítka ve tvaru „P“

27. října 2016 | Rubrika: Co bychom měli vědět o vodě , Nápoje a voda v potravinách

pvk-pitko

Pražský veřejný prostor obohatilo v letošním roce nové pítko ve tvaru písmene „P“, konkrétně na Ortenově náměstí v Praze 7. Informoval o tom mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací (PVK) Tomáš Mrázek.

Další pitka by se v ulicích metropole mohla podle mluvčího objevit v průběhu příštího roku, a to i za finanční pomoci PVK.  „Na pítko na Ortenově náměstí jsme přispěli. Do budoucna se nebráníme další podpoře. Spojení naší společnosti s tímto vodním prvkem považujeme za ideální,“ uvedl Mrázek.

Za pítky „P“ stojí designeři ze EP studia a ti také vyjednávají s městskými částmi o jejich instalaci. Další pítko vznikne příští rok na přelomu jara a léta v rámci rozsáhlé rekonstrukce dětského hřiště v Jateční ulici v Praze 7. Jednání probíhají také se zástupci městských částí Praha 5, 6 a 10. V Praze 6 přichází v úvahu okolí stanice metra Hradčanská, v Praze 7 se jako ideální jeví Letenské sady. Praha 10 dokonce projevila zájem vybudovat síť pouličních pítek v rámci projektu „Moje stopa“ a mohlo by jích být okolo patnácti. EP studio věří, že se postupně přidají i další městské části a moderní pítko osloví také představitele pražského magistrátu.

Pítka „P“ možná opustí i hranice metropole. Autoři již oslovili některá architektonicky exponovaná města, například Litomyšl.

Naše voda, foto „pítko „P“ – PVK

 

 

Související rubriky: Co bychom měli vědět o vodě, Nápoje a voda v potravinách, Podnikání s vodou a zákony, Vodovody a kanalizace